107,6 FM

Tomasz Bujok: Ludzie przyjeżdżają dziś w Beskidy na krócej

- Ludzie przyjeżdżają w Beskidy na krócej - mówił w Radiu eM burmistrz Wisły Tomasz Bujok pytany, czy inflacja daje o sobie znać w czasie tegorocznych ferii.

Tomasz Bujok: Ludzie przyjeżdżają dziś w Beskidy na krócej
Radio eM

Jak mówił w "Rozmowie poranka" burmistrz Wisły, wpływ inflacji na turystykę jest już zauważalny w tym górskim kurorcie. - Ludzie coraz bardziej organizują się w kontekście wyżywienia w apartamentach, gdzie mają możliwość przygotowywania posiłków. W hotelach rezygnują z wyżywienia, żeby było taniej. Mamy więc zupełną zmianę nawyków - mówił Tomasz Bujok. Zaznaczył przy tym, że koszty prowadzenia działalności turystycznej w ostatnim czasie znacznie wzrosły.

Burmistrz Wisły podkreślił jednak, że obecnie większym problemem jest pogoda. - Dziś hotele są prawie wypełnione, ale warunki narciarskie nie są najlepsze - mówił Tomasz Bujok. Pytany, czy w zimie w Beskidach da się postawić na inny rodzaj turystyki niż ta związana z narciarstwem, włodarz Wisły odpowiedział, że takiej zmiany nie da się przeprowadzić w ciągu dwóch czy czterech lat. - Nie jest jeszcze tak, żeby nie dało się pojeździć na nartach. Narciarstwo przez jakiś czas na pewno będzie jeszcze gościło w Beskidach - dodał gość "Rozmowy poranka".

« 1 »