107,6 FM

Czy Widzew utrzyma formę z jesieni?

Pomimo że Widzew Łódź to tegoroczny beniaminek, to jego forma jesienią była iście imponująca. Ekipa Janusza Niedźwiedzia wygrywała nie tylko ze słabeuszami, ale również z ligową czołówką. Choć jej głównym priorytetem było utrzymanie, to obecnie zaczyna coraz głośniej mówić o europejskich pucharach. Czy Widzew ma szansę, aby reprezentować nasz kraj w Europie?

 Czy Widzew utrzyma dyspozycję z jesieni?

Jesienią Widzew był w stanie grać nie tylko efektownie, ale również efektywnie. Drużyna z Łodzi początkowo miała problem z regularnym punktowaniem, jednak z biegiem sezonu jej sytuacja w tabeli zaczęła się dynamicznie poprawiać. Widzew imponował również swoim stylem gry. Beniaminek grał niezwykle atrakcyjny futbol i niemal w każdym mecz chciał pokazywać się z ofensywnej strony. Wiele osób wątpi, że Widzew podtrzyma świetną dyspozycję, a sceptycy wskazują, że beniaminek może mieć nawet problem z zakończeniem sezonu w górnej połówce. Wydaje się jednak, że takie opinie są dla rewelacji tego sezonu bardzo krzywdzące. Na pewno obligatoryjne jest przeprowadzenie kilku transferów oraz wprowadzenie do drużyny większej jakości. Jeżeli natomiast zarząd dokona pewnych wzmocnień, to możliwe, że Widzew będzie zdolny do poważnego powalczenia o Ligę Konferencji.

Co powinien zrobić Widzew, aby utrzymać kapitalną formę?

Wydaje się, że podstawową pozycją do wzmocnienia jest środek obrony. Janusz Niedźwiedź preferuje ustawienie 3-4-3, toteż w jego drużynie stoperzy odgrywają kluczową rolę. O ile Patryk Stępiński zazwyczaj dawał sobie radę, o tyle Bozhidar Chorbadzhiyski czy Mateusz Żyro dość często popełniali proste błędy. Zakup pewnego środkowego obrońcy jest więc absolutnie niezbędny. Wiele wskazuje na to, że Widzewowi przydałby się również kreatywny środkowy pomocnik. Marek Hanousek lub Juljan Shehu to solidni zawodnicy, lecz mają oni ograniczenia ofensywne. Jedynym kreatywnym pomocnikiem w Widzewie jest Dominik Kun, więc jeżeli Widzew na poważnie myśli o zawojowaniu Europy, to kupno bądź wypożyczenie kreatywnego pomocnika jest obowiązkowe. Niewykluczone, że przydałaby się również większa jakość na skrzydłach. Ernest Terpiłowski i Juliusz Letniowski mieli niezłe momenty, ale w ich przypadku problemem są liczby. Dlatego też Widzewowi przydałby się gracz ofensywny, który mógłby zapewnić dwucyfrową liczbę bramek lub asyst w sezonie.

Jeśli chcesz obstawiać mecze piłkarskie, pamiętaj, aby był to legalny bukmacher.

Widzew w pucharach - czy to możliwe?

Sytuacje, gdy beniaminek dostaje się do europejskich pucharów w pierwszym sezonie po awansie, to prawdziwa rzadkość. Na chwilę obecną wydaje się, że rywalizacja w czołówce będzie zbyt duża, aby Widzew był w stanie zapewnić sobie grę w Lidze Konferencji w następnym sezonie. Ekipy Janusza Niedźwiedzia z pewnością nie powinniśmy jednak skreślać na tym etapie. W pierwszej części sezonu pokazała ona bowiem, że jest zdolna wygrywać z każdą drużyną bez wyjątku. Jeżeli zarząd przeprowadzi kilka wzmocnień i doda do składu jeszcze więcej jakości, to nie możemy wykluczyć największej niespodzianki w Ekstraklasie od wielu lat.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018.

Artykuł sponsorowany (tl)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama