107,6 FM

Paweł Jabłoński: Ukraina ma prawo niszczyć instalacje na terytorium Rosji, które służą do agresji

- Ukraina ma prawo niszczyć instalacje na terytorium Rosji, które służą do kontynuowania tej agresji - mówił w Radiu eM wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.

Paweł Jabłoński: Ukraina ma prawo niszczyć instalacje na terytorium Rosji, które służą do agresji
Radio eM

Naszego porannego gościa pytaliśmy, jakie - po czołgach Leopard 2 - mogą być kolejne dostawy broni dla Ukrainy. - Nasze stanowisko jest jasne. Nie ma sensu tworzenia podziału na systemy rakietowe bliższego i dalszego zasięgu - mówił Paweł Jabłoński. - Ukraina ma prawo odpędzać Rosję ze swojego terytorium. Ma też prawo niszczyć instalacje na terytorium Rosji,  które służą do kontynuowania tej agresji - powiedział wiceszef MSZ.

Pytaliśmy również, czy zgodnie z tym, co postuluje Ukraina możliwe jest przekazanie jej w najbliższym czasie zachodnich systemów rakietowych i samolotów bojowych. - Jeżeli będzie taka wola sojuszników i rozmowy, które będą prowadzone zakończą się powodzeniem, to myślę, że nic nie powinno stać na przeszkodzie - powiedział gość "Rozmowy poranka". Zaznaczył jednak, że takich informacji jak na razie nie można podać do publicznej wiadomości.

« 1 »