107,6 FM

Maciej Biskupski: W Polsce dziś dużo łatwiej kupić alkohol niż chleb

Przewodniczący Rady Miasta Katowice złożył interpelację w sprawie wprowadzenia w dzielnicy Koszutka nocnej prohibicji. Mieszkańcy od 6 lutego mogą decydować, czy chcą wprowadzenia takiego rozwiązania.

- Bardzo wiele osób zgłaszało problemy, szczególnie związane z jednym sklepem, w którym alkohol jest dostępny przez całą dobę – argumentował złożenie wniosku o prohibicję radny Maciej Biskupski. Przypomniał, że miasto nie ma realnych możliwości, by doprowadzić do odebrania koncesji na sprzedaż alkoholu. – W 2020 roku Urząd Miasta występował wobec różnych sklepów z takim wnioskiem trzykrotnie i każdy z nich był oddalany – powiedział katowicki radny.

Zapytany, czy nie obawia się, że problemy mieszkańców Koszutki mogą po prostu „przenieść się” do dzielnic, w których prohibicji nie ma, przyznał, że to działanie może być zamkniętym kołem. – Z pewnością te problemy nasiliły się w momencie wprowadzenia prohibicji w Śródmieściu (tam obowiązuje od 2018 roku – przyp. red.) - przyznał. – Jednak ze Śródmieścia łatwiej dojść pieszo na Koszutkę niż np. na Wełnowiec – zauważył.

Odnosząc się do kwestii powstającego stadionu miejskiego, przewodniczący rady miasta zaznaczył, że ma to być obiekt dostępny dla różnych sekcji GKS. Zapytany, czy w obecnej sytuacji gospodarczej i trudnych przewidywaniach m.in. dla budżetów samorządów, przyznał, że nie wie, czy Rada Miasta podjęłaby dziś taką samą decyzję.

Maciej Biskupski: W Polsce dziś dużo łatwiej kupić alkohol niż chleb
Radio eM
« 1 »