107,6 FM

Dr Krystian Dudek: W mediach społecznościowych politycy wypadają miernie

- Próby pokazania się, że jestem supernowoczesny i bryluję na Tik-toku budzą bardziej uśmiech i zażenowanie niż uznanie - mówił w Radiu eM dr Krystian Dudek, ekspert komunikacji społecznej i PR z Akademii WSB.

Dr Krystian Dudek: W mediach społecznościowych politycy wypadają miernie
Radio eM

Ekspert Instytutu Publico zaznaczył, że w tej kwestii trzeba - jak zawsze w komunikacji społecznej - dobrze się przygotować i "jak już coś robimy, to dobrze a nie na pół gwizdka, ośmieszając siebie samego". Gość Radia eM wskazał, że media społecznościowe mogą być istotnym elementem przyszłorocznej wiosennej kampanii samorządowej, ale zdolność polityków do posługiwania się social mediami ocenił jako mierną.

Dr Krystian Dudek był również pytany o wczorajszą (7 lutego 2023 roku) wspólną konferencję Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz Szymona Hołowni. Po liderach PSL - Koalicji Polskiej oraz Polski 2050 spodziewano się, że po długich zapowiedziach ogłoszą start na wspólnych listach w wyborach parlamentarnych. Tymczasem politycy zapowiedzieli przygotowanie wspólnych list... spraw do załatwienia. - Jak większość opinii publicznej zawiodłem się na tym przekazie, bo to próba budowania emocji i entuzjazmu, ale można czasami przedobrzyć, "wylać dziecko z kąpielą" i właśnie to panowie zrobili - komentował poranny rozmówca Radia eM.

- Ta wczorajsza konferencja to próba pokazania Donaldowi Tuskowi: "my coś już robimy a jednak jeszcze ślubu nie wzięliśmy i jeszcze pan może ma szansę", ale to jest słabe. Tak się nie powinno robić. Może jest w tym jakaś głębsza taktyka, której my tu nie wyczuwamy, ale nie sądzę, żeby wyborcy siedzieli, analizowali i doszukiwali się na siłę jakichś świetnych intencji. Więc jest takie przemęczenie - ocenił dr Krystian Dudek.

« 1 »