107,6 FM

Katowice. Zbiórka rzeczowej pomocy dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji

Koce, generatory prądu, powerbanki, środki higieny osobistej - w Katowicach ruszyła zbiórka rzeczowej pomocy dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji. Dary można przynosić do katowickiego Centrum Organizacji Pozarządowych przy ulicy Kopernika 14 - w godzinach otwarcia placówki.

Ruszyła zbiórka darów rzeczowych dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji. Pomoc została zainicjowana przez turecką społeczność mieszkającą w regionie, ale o wsparcie organizatorzy zwracają się również do Polaków. Dary można przynosić do katowickiego Centrum Organizacji Pozarządowych przy ulicy Kopernika 14 - w godzinach otwarcia placówki.

Co się przyda? Wylicza Jaśmina Paprzycka Altin:

Katowice. Zbiórka rzeczowej pomocy dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji   Pierwsze takie konwoje z Polski już dotarły na miejsce. Konsulat Generalny Turcji w Krakowie

Zbiórkę zainicjowała mieszkająca w regionie społeczność turecka, która liczy jednak, że włączą się do niej Polacy. Jak wskazuje jedna z inicjatorek akcji, Simay Mazmanoglu, potrzeby są ogromne:

Organizatorzy nie przyjmują pieniędzy i proszą o nieprzynoszenie ubrań. Pomoc zostanie przekazana do Konsulatu Generalnego Republiki Turcji w Krakowie; skąd tirami trafi bezpośrednio do Turcji.

Słuchaj więcej:

Katowice. Zbiórka rzeczowej pomocy dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji   Gamze Sezgin

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama