107,6 FM

Abp Wiktor Skworc: Wejdźmy w Wielkim Poście na drogę nawrócenia

- Kościół podpowiada nam, że mamy w tym czasie pościć, modlić się więcej i dawać jałmużnę – mówił w „Rozmowie Poranka” metropolita katowicki, nawiązując do nadchodzącej Środy Popielcowej.

Jako jeden z czynów pokutnych, do podjęcia których zachęcał na antenie radia eM abp Wiktor Skworc, wymienił wprowadzanie pokoju. – Błogosławieni są ci, którzy wprowadzają pokój. A żeby go wprowadzać, to tak jak powiedział papież Jan XXIII, trzeba „rozbrojenia własnego serca”. Taką okazją do tego jest sakrament pojednania i pokuty. Chciałbym także diecezjan poprosić o wychodzenie na pustynię, czyli znajdowanie chwili ciszy na refleksję. Bardzo konkretnie: niech to będzie wstępowanie do kościołów na chwilę modlitwy – wymieniał abp Wiktor Skworc.

Metropolita zachęcił także parafie do tego, by w pierwszy piątek Wielkiego Postu włączyły się w Dzień Modlitw i Pokuty za Grzech Wykorzystania Seksualnego Małoletnich. Przypomniał jednocześnie o działalności Fundacji św. Józefa, która wspiera ofiary takich przestępstw i wyraził ubolewanie, że dochodzi do takich sytuacji.

Abp Wiktor Skworc: Wejdźmy w Wielkim Poście na drogę nawrócenia
Radio eM
« 1 »