107,6 FM

Region. Wiec poparcia dla marszałka województwa śląskiego - Jakuba Chełstowskiego

Samorządowcy dla marszałka województwa. Włodarze z kilkunastu miejscowości - wystąpili na wspólnym wiecu poparcia dla Jakuba Chełstowskiego. Prezydenci, burmistrzowie i wójtowie wyrazili w ten sposób sprzeciw wobec wniosku o odwołanie marszałka, złożonego przez sejmikowych radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Kilkunastu samorządowców: prezydentów, burmistrzów i wójtów wystąpiło na wspólnym wiecu poparcia dla marszałka województwa śląskiego - Jakuba Chełstowskiego. To ich odpowiedź na środowy wniosek o odwołanie marszałka - złożony przez sejmikowych radnych Prawa i Sprawiedliwości. Przypomnijmy: zdaniem radnych PiS, marszałek po listopadowej zmianie barw politycznych nie ma mandatu wyborców, by rządzić. Takie postawienie sprawy stanowczo ocenia prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński:

W podobnym tonie wypowiadał się również prezydent Katowic, Marcin Krupa, który podkreślił, że we władzach lokalnych nie powinno być miejsca na partyjniactwo:

- Tego samego zdania jest prezydent Tychów, Andrzej Dziuba:

Tymczasem radni PiS stoją na stanowisku, że marszałek po zmianie barw politycznych i włączeniu się w struktury Ruchu Samorządowego "Tak! dla Polski nie ma umocowania, by sprawować władzę - mówił Jan Kawulok, radny PiS:

Do zarzutów odniósł się sam Jakub Chełstowski, który uznał dokument za nieuzasadniony merytorycznie, a jego język - za "obelżywy, plugawy i prostacki".

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama