107,6 FM

Sławomir Bekier: Jeszcze w marcu ogłosimy współpracę z biurem stylistycznym światowej klasy

Członek zarządu spółki ElectroMobility Poland poinformował na antenie Radia eM o postępach w tworzeniu polskiego samochodu elektrycznego Izera. Jeszcze w marcu spółka wybierze "światowej klasy biuro stylistyczne", które pozwoli "udoskonalić model samochodu".

Sławomir Bekier: W marcu ogłosimy współpracę z biurem stylistycznym światowej klasy
Radio eM

Gość Radia eM, pytany o termin zejścia pierwszej Izery z taśmy zakładu w Jaworznie, potwierdził, że będzie to grudzień 2025 roku. Samochód trafi zaś do sprzedaży w 2026 roku. Obecnie linię stylistyczną będzie trzeba dostosować do platformy, którą dostarczy wybrana końcem zeszłego roku chińska firma Geely. - Jest to wiodący w segmencie samochodów elektrycznych producent na świecie. Prowadzimy z nim prace związane z integracją tej platformy z nadbudową, która będzie nowoczesna i zaprojektowana właśnie przez to wiodące biuro stylistyczne - zdradził Sławomir Bekier.

Równolegle do prac projektowych trwają przygotowania gruntu pod budowę fabryki w Jaworznie. Trwa przygotowanie projektu budowlanego, uzyskiwanie pozwoleń, tak by w 2024 roku mogła ruszyć budowa. Przedstawiciel spółki Electromobility Poland nadal nie chciał ujawnić, jaką cenę będzie miał polski samochód (to zostanie zdradzone krótko przed premierą); zapewnił natomiast, że Izera będzie "posiadał wiele cech charakterystycznych dla wyższych segmentów cenowych" a będzie sprzedawany w segmencie dostępnym dla konsumenta, "cena będzie atrakcyjna, troszeczkę niższa od konkurencji, bo jesteśmy nową marką, ale będziemy oferować więcej: polską jakość, najlepsze rozwiązania w branży i najlepsze rozwiązania w samochodzie - zapowiedział Gość "Rozmowy Poranka".

« 1 »