107,6 FM

W buszu na Madagaskarze, pieszo po Bałkanach, rowerem na Nordkapp… Wkrótce spotkania z podróżnikami i wolontariuszami NINIWY

Warszawa, Rzeszów, Gdańsk, Wrocław, Kraków – w tych miastach będzie można w najbliższym czasie posłuchać opowieści podróżników oraz wolontariuszy, którzy rowerem, pieszo lub samolotem – ale z ważną misją – dotarli do odległych krajów. Uwaga, udział w spotkaniach może skłonić do tego, by samemu wyruszyć z NINIWĄ na krańce świata!

Na spotkania zaprasza Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, które jest organizatorem spektakularnych wypraw rowerowych i pieszych, wolontariatu misyjnego w krajach rozwijających się oraz wielu innych wydarzeń dla młodzieży, m.in. Festiwalu Życia w Kokotku – największego chrześcijańskiego festiwalu plenerowego w Polsce.

W trakcie wieczorów będzie może posłuchać opowieści ludzi, którzy zrobili coś ciekawego i odważyli się na więcej. Ania i Paweł podzielą się wspomnieniami z Madagaskaru, gdzie pojechali na wolontariat, by w wiosce położonej w buszu organizować zajęcia dla dzieci.

Będzie też coś dla miłośników opowieści typowo podróżniczych. Na spotkaniach będą również rowerzyści grupy NINIWA Team, która była dotąd na 16 wyprawach i dojechała nawet na Syberię! Będzie szansa usłyszeć o podróży rowerem na Nordkapp w Norwegii, ich stylu drogi „na wiarę” i przygodach, jakie spotkały ich po drodze.

NINIWA Team to także piesza grupa od pięciu lat wędrująca po górach. Rumunia, Gruzja, Główny Szlak Beskidzki, a w ostatnim roku – Bałkany. Pieszo i autostopem. Każdego roku 20–30 śmiałków pokonuje ok. 400 km, znajdując nie tylko piękne górskie widoki, ale też wspólnotę dobrych ludzi, a czasami nawet męża lub żonę!

W planach na ten rok są kolejne wydarzenia, do których można dołączyć. Będzie zatem okazja do poznania kierunków wolontariatu misyjnego oraz szczegółów tegorocznych wypraw – rowerowej na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie oraz pieszej po górach północnego Taurusu w Turcji.

Najbliższe spotkania odbędą się:
•    9 marca o 19.30 w Rzeszowie (Duszpasterstwo Akademickie Szopka, ul. Dominikańska 15),
•    16 marca o 19.00 w Gdańsku (Herbaciarnia u Oblatów, ul. Elżbietańska 8),
•    23 marca o 18.00 we Wrocławiu (Duszpasterstwo Akademickie Dominik, pl. Dominikański 2),
•    13 kwietnia o 19.00 w Krakowie (Księgarnia i Kawiarnia Podróżnicza Bonobo, Mały Rynek 4).

NINIWA to jedno duszpasterstwo, ale wiele inicjatyw. Więcej informacji na stronie www.niniwa.pl oraz w wydarzeniach na Facebooku.
 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama