107,6 FM

Śląskie. Dlaczego chrapiemy? Urządzenie monitorujące bezdech senny na Uniwersytecie Śląskim

Chrapanie może być dolegliwość nawet co trzeciego z nas. W Dniu Walki z Chrapaniem naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach dzielą się swoimi radami i odkryciami.

Nierzadko potrzebna jest interwencja laryngologa, ale czasem wystarczy zmiana nawyków. Chrapanie. Dziś obchodzimy dzień walki z tą dolegliwością.

Docent Paweł Sowa laryngolog ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach mówi, że najlepszą bezinwazyjną metodą radzenia sobie z chrapaniem jest higiena snu:

Naukowcy nieustannie zajmują się sposobami na walkę z chrapaniem. Dr Paweł Janik z Uniwersytetu Śląskiego prezentuje urządzenie nazwane roboczo monitorem snu:

Bezdech senny, wynikający z chrapania, może prowadzić do senności w trakcie dnia, problemów kardiologicznych i utrudnień w leczeniu nadciśnienia tętniczego.

Śląskie. Dlaczego chrapiemy? Urządzenie monitorujące bezdech senny na Uniwersytecie Śląskim   Nieodłącznym elementem systemu jest aplikacja na telefon, która rejestruje parametry podczas snu Mateusz Kornas / Radio eM

Dlaczego chrapiemy? Jak poradzić sobie z chrapaniem? Jakie są domowe sposoby na chrapanie? Słuchaj więcej w relacji Mateusza Kornasa:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama