107,6 FM

Rzym. Ukradł krzyż z kościoła, zaatakował nim policjantów

22-latek wszedł do zakrystii parafii Świętych Aniołów Stróżów przy pl. Sempione, skąd ukradł nie tylko krucyfiks, ale także brewiarz i przedmioty sakralne.

Młody mężczyzna, który ukradł krzyż z kościoła, został zatrzymany przez karabinierów, ale rzucił się na nich z agresją, używając do tego skradzionego krucyfiksu. Funkcjonariusze obezwładnili go nie bez wysiłku.

„Złodziej wtargnął do kościoła późnym popołudniem we wtorek 14 marca. Z zakrystii kościoła Świętych Aniołów Stróżów ukradł gipsowy krucyfiks, brewiarz i inne przedmioty sakralne. Jednak hałas zaalarmował wiernych, którzy zadzwonili pod numer 112” – relacjonuje Mauro Cifelli na portalu Roma Today.

Okazało się, że na placu przed kościołem stał funkcjonariusz po służbie, który rzucił się – razem z grupką wiernych – w pościg za 22-latkiem. Na miejsce dotarli wkrótce także policjanci z mobilnego patrolu. Zablokowany przez karabinierów złodziej zaatakował ich skradzionym krzyżem, raniąc jednego z funkcjonariuszy.

Napastnikiem okazał się rzymianin, któremu postawiono zarzuty kradzieży i uszkodzenia ciała funkcjonariusza. Krucyfiks oraz pozostałe skradzione przedmioty zostały zwrócone proboszczowi kościoła.

Na zdjęciu RT kościół, w którym dokonano kradzieży:

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama