107,6 FM

Grzegorz Kwitek: Nie znamy terminu, w którym zakończą się prace nad aplikacją ZTM

- Nie znamy terminu, w którym zakończą się prace nad aplikacją mobilną ZTM – mówił w Radiu eM członek zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii Grzegorz Kwitek.

Grzegorz Kwitek: Nie znamy terminu, w którym zakończą się prace nad aplikacją ZTM
Radio eM

Naszego gościa pytaliśmy o to, kiedy zostanie wprowadzona zapowiadana od kilku miesięcy aplikacja mobilna ZTM. Od pewnego czasu plakaty mówiące, o tym, że się pojawi można już zobaczyć na przystankach w miastach metropolii. Władze GZM mówiły o jej możliwym uruchomieniu w styczniu tego roku, a kolejnym terminem miał być koniec lutego. Członek zarządu metropolii powiedział, że nowy termin na razie nie będzie podawany. - To ze względu na to, że nie znamy terminu zakończenia prac, które cały czas postępują – mówił Grzegorz Kwitek. Jako powód podał opóźnienia po stronie wykonawcy. - Mieliśmy zawarte pisemne umowy i zobowiązanie wykonawcy, że terminy zostaną dotrzymane. Niestety ich upływ spowodował, że nie udało się wdrożyć tego rozwiązania – mówił nasz poranny gość.

W „Rozmowie poranka” poruszyliśmy też temat petycji Młodzieżowych Rad Miast Metropolii, które apelują, by darmowe przejazdy obowiązywały też starszych uczniów od 16. roku życia. - Każde zwolnienie jakiejś grupy mieszkańców z opłat to ubytek w dochodach z biletów. Koszty komunikacji miejskiej w ostatnim czasie dramatycznie rosły, mamy cały czas deficyt. Dopóki sytuacja się nie unormuje, to będzie trudno wprowadzić takie dodatkowe uprawnienie – mówił Grzegorz Kwitek.

« 1 »