107,6 FM

Katowice. Trwają XVI Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji

Innowacyjne przedsiębiorstwa i odkrywcy w różnym wieku. Prezentowane są m.in.: obrotowy, ruchomy znak drogowy, czy auto elektryczno-solarne. W Katowicach trwa XVI edycja Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji.

Odkrywcy mają swoje "5 minut" w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Trwają tam targi Wynalazków i Innowacji, które gromadzą pomysłodawców z całego świata.

Studenci Politechniki Łódzkiej zaprezentowali auto elektryczno-solarne, z panelami słonecznymi na dachu. Przekonują, że ich samochód jest w stanie przyjechać rekordową liczbę - blisko tysiąca kilometrów na jednym ładowaniu.

O zastosowaniu tego typu rozwiązania mówi Tomasz Cieślak, jeden z projektantów samochodu:

Katowice. Trwają XVI Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji   Wnętrze bolidu, który napędzany jest prądem i energią ze słońca Mateusz Kornas / Radio eM Katowice. Trwają XVI Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji   Pierwszy taki obrotowy, ruchomy znak drogowy Mateusz Kornas / Radio eM

Wśród stanowisk, z mikrofonem radia eM odwiedziliśmy m.in. to, na którym prezentowany jest pierwszy obrotowy, ruchomy znak drogowy. Jak działa tego typu znak mówi nam Szymon Kosubek, współtwórca projektu:

Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji potrwają w Katowicach do czwartku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama