107,6 FM

Tadeusz Papierzyński: Mamy gości, którzy mówią, że wrócili po latach wczasów za granicą

– Wielu naszych hotelarzy donosi, że na ten moment ma obłożenie na poziomie 60 proc., co jest bardzo dobrym wynikiem – zauważył przedstawiciel Urzędu Miasta w Wiśle.

W wyniku pandemii przedstawiciele branży turystycznej obserwują, że pojawiło się grono klientów, którzy do tej pory chętniej wybierali wypoczynek np. w Egipcie, Turcji czy Grecji. – Teraz znowu chcą spędzać czas w Polsce. Albo nadal jeżdżą zagranicę a do nas wpadają na krótkie pobyty kilka razy do roku – mówił Tadeusz Papierzyński z Urzędu Miasta w Wiśle.

– Część gości to stali klienci, którzy przyjeżdżają rok rocznie. Oni zawsze bardzo szybo rezerwują te pobyty na kolejny rok i rzeczywiście taki lekki boom rezerwacyjny odnotowaliśmy po sezonie zimowym. Druga grupa to ci goście, którzy czekają do ostatniej chwili. Ten proces rezerwacyjny mocno się zmienił w okresie pandemii – zauważył T. Papierzyński.

Gość radia eM zauważył z powodu inflacji rośnie zainteresowanie mniejszymi kwaterami i pensjonatami, w których posiłki można przygotowywać samodzielnie.

Rozmowa Poranka 1 czerwca
« 1 »