107,6 FM

Katowice. Wodne place zbaw uruchomione z okazji Dnia Dziecka

Pogoda dopisała i pozwoliła na wcześniejsze uruchomienie atrakcji. Zgodnie z planem basen Rolna będzie czynny po raz pierwszy w weekend 10 i 11 czerwca.

Place zabaw są otwarte od 9.00 do 20.00. Obecny plan zakłada, że te zlokalizowane na os. Odrodzenia przy ul. Biedronek i na os. Tysiąclecia w rejonie ul. Ułańskiej i ul. Jadwigi Śląskiej będą czynne do 3 września, a kolejne: przy wejściu od ul. Pułaskiego na Dolinę Trzech Stawów i na terenie Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Gliwickiej 224 do 10 września.

W tej chwili pracownicy MOSiR-u intensywne przygotowują się do uruchomienia otwartych basenów. Najpierw oddany do użytku będzie obiekt przy ulicy Rolnej. Początkowo będzie działał w weekendy 10 i 11 czerwca oraz 17 i 18 czerwca. Od 23 czerwca do końca sierpnia kąpać się będzie można codziennie. W lipcu i sierpniu z obiektu przy ul. Nasypowej skorzystamy od 10.00 do 18.00. Dostępne są baseny rekreacyjny i mały oraz brodzik dla dzieci. - To nowość, bo w tamtym roku Rolną otwierano dwa tygodnie później. Również Bugla będzie dostępna dłużej, bo do godziny 19.00 - zapowiada Daniel Muc, dyrektor katowickiego MOSiR-u.

Bugla będzie czynna od 23 czerwca do końca lipca od 10.00 do 19.00. W sierpniu od 10.00 do 18.00. natomiast z  basenu zlokalizowanego w Ośrodku Wczasowym Gliwicka będzie można korzystać od początku lipca do końca sierpnia od 10.00 do 18.00.

W katowickiej Dolinie Trzech Stawów będzie można wypożyczyć kajak, łódź do wiosłowania, rowerki wodne, elektryczne łodzie motorowe dla trzech i pięciu osób. Atrakcje będą dostępne od 3 czerwca. Od 1 lipca natomiast wypożyczyć będzie można jednoosobową deskę SUP. -  Dolina Trzech Stawów cieszy się niesłabnącą popularnością przez wzgląd na dostępność różnorodnych atrakcji wodnych i możliwości spędzania wolnego czasu. Pierwsze dni czerwca zapowiadają się słonecznie, więc zadbaliśmy, aby mieszkańcy mogli jak najszybciej skorzystać ze strefy udogodnień pływackich - mówi Daniel Muc, dyrektor katowickiego MOSiR-u.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama