107,6 FM

A. Węgrzynowicz: Musimy tak dostosować rozkład jazdy, by pasażerowie byli zadowoleni, a pociągi nie jeździły puste

- W dniach, gdy z pociągów może korzystać więcej pasażerów, musimy dostosować rozkład jazdy tak, by pasażerowie byli zadowoleni, a pociągi nie jeździły puste – mówiła w Radiu eM Aldona Węgrzynowicz, rzeczniczka Kolei Śląskich.

A. Węgrzynowicz: W dni wolne ważne jest, by pasażerowie byli zadowoleni, a pociągi nie były puste
Radio eM

W „Rozmowie poranka” pytaliśmy, czy regionalny przewoźnik jest przygotowany na kolejny długi weekend. Przypomnijmy, w czasie majówki tłok w pociągach uniemożliwił podróż wielu pasażerom. - Przeprosiliśmy za wszelkiego rodzaju utrudnienia, które miały miejsce – mówiła Aldona Węgrzynowicz. Rzeczniczka Kolei Śląskich dodała, że przewoźnik musi dbać o komfort pasażerów, ale też konstruować rozkład jazdy dbając o to, by pociągi nie jeździły puste. - Wyciągając wnioski z poprzednich błędów, przez kolejne weekendy maja wprowadzaliśmy dodatkowe kursy do Wisły, choć pasażerowie różnie z nich korzystali. Jest wiele czynników, które wpływają na to, ilu pasażerów chce skorzystać z pociągów w czasie długiego weekendu. Pogoda jest kluczowa. Nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć to obłożenie – mówiła A. Węgrzynowicz.

Jak uniknąć niedogodności będąc pasażerem? Zdaniem rzeczniczki Kolei Śląskich, sporym ułatwieniem może być wcześniejszy zakup biletów przez internet, a nie w kasie lub w automacie tuż przed podróżą. - Wtedy bylibyśmy w stanie założyć, ilu pasażerów chce skorzystać z naszych usług i coś tej sytuacji zaradzić – mówiła rzeczniczka Kolei Śląskich.

« 1 »