107,6 FM

Przewodnicząca KE wzywa do przyjęcia Ukrainy i Mołdawii do UE, by kraje te nie znalazły się pod wpływem Rosji lub Chin

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, przemawiając w poniedziałek w Madrycie po spotkaniu komisarzy UE i hiszpańskiego rządu, powiedziała, że konieczne jest, aby Unia Europejska jak najszybciej zajęła się kwestią rozszerzenia swoich struktur o Ukrainę i Mołdawię, aby zagwarantować, że kraje te nie znajdą się pod wpływem Rosji lub Chin.

"Czy możemy sobie wyobrazić Unię Europejską bez Ukrainy, bez Mołdawii, bez Bałkanów Zachodnich? Żeby znalazły się pod wpływem Rosji lub Chin? To niemożliwe" - mówiła von der Leyen w Madrycie.

"Musimy zacząć myśleć o tym, co zrobić, żeby Europa była jednością, żeby te kraje stały się częścią Unii Europejskiej" - dodała.

Zobacz: Relacja na bieżąco z wydarzeń na Ukrainie

Von der Leyen spotkała się w Madrycie m.in. z premierem Hiszpanii Pedro Sanchezem, aby dokonać przeglądu planów hiszpańskiego rządu na rozpoczętą w sobotę sześciomiesięczną prezydencję w Radzie UE.

Nawiązując do rozszerzenia Unii Europejskiej, von der Leyen powiedziała, że ta kwestia musi zostać rozwiązana "tak szybko, jak to możliwe".

Wsparcie dla Ukrainy w wojnie z Rosją jest jednym z priorytetów hiszpańskiej prezydencji.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama