107,6 FM

Adam Piontek (WORD): Często prędkość hulajnogi nie jest zbliżona do prędkości pieszego

- Często prędkość hulajnogi nie jest zbliżona do prędkości pieszego – mówił w Radiu eM Adam Piontek z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach.

Adam Piontek: Często prędkość hulajnogi nie jest zbliżona do prędkości pieszego
Radio eM

Z naszym porannym gościem rozmawialiśmy o bezpieczeństwie użytkowników hulajnóg elektrycznych oraz pieszych, z którymi dzielą oni chodniki. Adam Piontek przypomniał przepis, że na chodniku prędkość hulajnogi powinna być dostosowana do prędkości pieszego. Dodał przy tym, że często jest inaczej. - W tej sytuacji łatwo o zderzenie z pieszym, bo niejednokrotnie ten pieszy nie spodziewa się takiego użytkownika hulajnogi i to może generować później jakieś zdarzenia – powiedział instruktor WORD.

Poranny gość Radia eM zaapelował przy tym do użytkowników hulajnóg elektrycznych o zakładanie kasków. - Na rowerach jeździmy w kaskach, a wśród jeżdżących na hulajnogach za bardzo ich nie widać – dodał. Rozmowa dotyczyła również pozostawiania hulajnóg na chodnikach i ścieżkach rowerowych. - Wydaje się, że operatorzy chcą, by były one jak najbardziej dostępne - powiedział Adam Piontek. - Rower miejski nie stoi przy każdej ławce w parku, natomiast hulajnoga tak i to może generować problem, bo nie ma nad tym kontroli - dodał. 
 

« 1 »