107,6 FM

Franciszek zapowiada datę publikacji drugiej części encykliki "Laudato Si'". „Piszę drugą część, aby zaktualizować bieżące kwestie”

1 września obchodzony jest Dzień Stworzenia. Tego dnia Papież opublikuje drugą część Laudato si' w formie listu, jak to zapowiedział na dzisiejszej audiencji generalnej. List ten będzie odnosił się głównie do ostatnich kryzysów klimatycznych.

Przemawiając do delegacji prawników z państw członkowskich Rady Europy, Franciszek zapowiedział 21 sierpnia, że pracuje nad aktualizacją encykliki opublikowanej w 2015 roku.

„Piszę drugą część Laudato si', aby zaktualizować bieżące kwestie” – powiedział Papież 21 sierpnia, zwracając się do delegacji prawników z państw członkowskich Rady Europy, gdy ekstremalne zjawiska w dalszym ciągu dotykają ludność na wszystkich kontynentach.

Laudato si' to druga encyklika Franciszka, opublikowana 18 czerwca 2015 r. Dokument, poświęcony „trosce o wspólny dom”, odnosi się w sposób szczególny do kwestii ochrony środowiska.

Pełny tekst encykliki Laudato si' znajdziesz TUTAJ.

Podczas audiencji papież zapelował też: "Odnówmy naszą bliskość i naszą modlitwę za drogą i umęczoną Ukrainę, tak bardzo doświadczoną wielkim cierpieniem".

« 1 »
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama