107,6 FM

Katowicka Caritas: Pierwszoklasiści otrzymają 1500 plecaków. W środku m.in.: zeszyty i piórniki

Co najmniej 1500 plecaków ze szkolną wyprawką trafi do dzieci z archidiecezji katowickiej. Już po raz piętnasty trwa akcja Caritas "Tornister Pełen Uśmiechów”, podczas której takie podarunki otrzymują pierwszoklasiści z uboższych rodzin.

Trwa piętnasta edycja prowadzonej przez Caritas akcji Tornister Pełen Uśmiechów. Już za kilka dni [od 4.09] do 1500 dzieci w archidiecezji katowickiej trafią plecaki z wyposażeniem niezbędnym w pierwszym roku nauki szkolnej. O tej wyprawce opowiada Daniel Binda, zastępca dyrektora archidiecezjalnej Caritas:

Co ważne, przybory szkolne były wybierane przez działających przy ośrodkach Caritas i parafiach wolontariuszy. Dzięki temu plecaki są spersonalizowane tak, by sprawiły jak największą radość otrzymującym je dzieciom.

- Radość obdarowanych dzieci jest ogromna, zwłaszcza, że tornistry zostają dopasowane do ich gustu – mówi Agnieszka Adamczyk, kierownik świetlicy świętej Agaty w Katowicach:

Nadal można jeszcze wesprzeć akcję Tornister Pełen Uśmiechów poprzez stronę dobrodaj.pl. Dodatkowy dochód pozwoli na zakup większej ilości szkolnych wyprawek.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama