107,6 FM

Śląskie. Droższa wyprawka szkolna. Powodzeniem cieszą się antykwariaty i kiermasze

Od 800 do 1000 złotych kosztuje w tym roku zestaw nowych podręczników do szkół ponadpodstawowych. W związku z rosnącymi cenami książek w księgarniach, oblężenie na początku września przeżywają antykwariaty.

Około 500 złotych kosztuje nas w tym roku pełna wyprawka dla pierwszoklasisty. Koszt tornistra, przyborów szkolnych oraz odzieży z roku na rok jest co raz większy, a według najnowszych badań część osób wydała na te przedmioty nawet do 800 złotych. Te podwyżki odczuli rodzice dzieci rozpoczynających naukę w Katowicach:

Koszt wyprawki rośnie znacznie w przypadku uczniów szkół ponadpodstawowych.  Dlatego na początku września oblężenie przeżywają antykwariaty, ale często młodzież sięga również do portali internetowych. Urszula Jęsiak z jednego z katowickich sklepów podkreśla, że koszt używanej książki to mniej więcej połowa ceny nowego egzemplarza:

Rosnącym zainteresowaniem cieszą się też kiermasze organizowane przez szkoły, gdzie uczniowie mogą wymieniać się książkami między sobą. Mówią uczniowie z Zespołu Szkół imienia Ignacego Paderewskiego w Knurowie:

Według szacunków, tylko za zestaw nowych podręczników dla licealisty zapłacimy w tym roku między 900 a 1000 złotych.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama