107,6 FM

Maciej Biskupski: Konflikty społeczne w miastach są rzeczą zupełnie naturalną

- Poprzez fakt, że w miastach realizowane są inwestycje, to pojawiają się konflikty społeczne, które są rzeczą zupełnie naturalną – mówił w Radiu eM Maciej Biskupski, przewodniczący Rady Miasta w Katowicach.

Maciej Biskupski: Konflikty społeczne w miastach są rzeczą zupełnie naturalną
Radio eM

Z naszym porannym gościem rozmawialiśmy o zarzutach wobec katowickiego urzędu mówiących, że Katowice są miastem sprzyjającym deweloperom. Ma tego również dotyczyć protest organizacji społecznych, który 23 września odbędzie się w Katowicach. - Jeżeli jest protest to nie będziemy go lekceważyć, a wyciągać z niego wnioski i słuchać, jakie są oczekiwania – mówił Maciej Biskupski. Gość „Rozmowy poranka” odniósł się też do uwagi, że mimo wielu inwestycji mieszkaniowych, liczba mieszkańców Katowic od dłuższego czasu spada. - Z ilości zużycia wody czy odpadów w mieście widzimy, że mieszkańców na pewno jest więcej niż tych, którzy są oficjalnie zameldowani. Czy nie realizując tych inwestycji potrafilibyśmy przeciwdziałać temu trendowi, który dotyczy całej metropolii? Demografia jest nieubłagana. W mojej ocenie realizacja kolejnych inwestycji mieszkaniowych przez podmioty prywatne jest kierunkiem pożądanym – mówił przewodniczący katowickiej Rady Miasta.

Rozmawialiśmy też o budowie tramwaju na południe Katowic. Nasz gość odniósł się do głosów, że planowany przebieg linii tramwajowej oddalony będzie od zabudowań. - Wyobrażałbym sobie, że budowa linii tramwajowej mogłaby iść w samym środku zabudowy, ale koszt realizacji takiego zadania byłby zupełnie nierealny – mówił Maciej Biskupski.

« 1 »