107,6 FM

O KWC, trzeźwości i wezwaniu do działania u św. Pawła "na Skrzydłach"

Terapeuci pracujący z osobami zmagającymi się z uzależnieniami, samorządowcy i duszpasterze zaangażowani w dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, zabiorą głos w czasie konferencji "Ku Trzeźwości Narodu - wezwani do działania", która odbędzie się parafii św. Pawła na bielskim os. Polskich Skrzydeł.

Ksiądz Piotr Leśniak, diecezjalny duszpasterz trzeźwości i proboszcz parafii św. Pawła Apostoła w Bielsku-Białej, oraz diecezjalna wspólnota Ruchu Światło–Życie, z diakonią wyzwolenia na czele, zapraszają w sobotę 23 września na konferencję: "Ku Trzeźwości Narodu – wezwani do działania".

Spotkanie rozpocznie się o 9 Mszą św. w kościele św. Pawła na bielskim os. Polskich Skrzydeł, a następnie w sali na plebanii rozpocznie się część wykładowa.

Głos zabiorą najpierw: Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, który powie o odpowiedzialności samorządu lokalnego za trzeźwość oraz Barbara Jastrzębska, doradca rodzinny i pedagog z poradni w Andrychowie, która opowie o relacjach w rodzinie w kontekście trzeźwości.

Po przerwie przewidzianej na 11.30, od 12, kolejny wykład wygłosi Justyna Hetnał – psycholog, psychoterapeuta w trakcie specjalizacji, która na co dzień zajmuje się profilaktyką i rozwiązywaniem problemów alkoholowych w gminie Wilamowice, a ponadto pracuje w poradni leczenia uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia w ośrodku na ul. Mostowej w Bielsku-Białej. Powie o społecznych konsekwencjach zaburzeń związanych z piciem alkoholu.

Następnie ks. Piotr Kulbacki z diecezji łódzkiej, związany z Ruchem Światło–Życie od 1973 r., członek-założyciel, a od 1993 r. moderator Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, który organizuje sympozja specjalistyczne KWC oraz pastoralne odnowy parafii; wykładowca Instytutu Formacji Pastoralno-Liturgicznej KUL oraz członek Zespołu Apostolstwa Trzeźwości przy Konferencji Episkopatu Polski, przedstawi prelekcję: "Narodowy Program Trzeźwości – kluczowa rola parafii w kształtowaniu trzeźwej obyczajowości".

Na zakończenie ks. Marcin Aleksy – proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej, od 1973 roku związany z Ruchem Światło–Życie; moderator diecezjalny w latach 1992–2014 zaprezentuje temat: "Strategia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w służbie Narodowego Programu Trzeźwości".

Zgłoszenia udziału - przez stronę: konferencja.bzoaza.pl.

W imieniu organizatorów – serdecznie zapraszamy.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama