107,6 FM

Zabrze. Do Mikulczyc wracają tramwaje. Od poniedziałku [18.09] po torch będą jeździć cztery zawieszone wcześniej linie

Trzy odcinki torowisk tramwajowych w Zabrzu oddane do użytku mieszkańców. Chodzi o fragmenty w Mikulczycach, w Zaborzu oraz w centrum miasta. Podróż w tych miejscach będzie możliwa od poniedziałku [18.09.2023], kiedy na tory wrócą cztery zawieszone wcześniej linie.

Trzy dzielnice Zabrza odzyskają połączenia tramwajowe. Dzięki zakończonym remontom torów i trakcji, komfortowo do centrum będą mogli dojechać między innymi mieszkańcy Mikulczyc. Do użytku zostały bowiem oddane ponad 3 kilometry szyn wzdłuż ulicy Wolności. Dzięki przebudowie nowe oblicze zyskało też kilka punktów w dzielnicy, głównie poprzez wymianę nawierzchni i remont chodników. - Mówi prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik:

To ważny dzień szczególnie dla mieszkańców Mikulczyc, którym wcześniej tramwaje dosłownie spędzały sen z powiek.

Znaczenie remontu podkreśla też radny dzielnicy Mikulczyce, Janusz Strużyna:

Dzięki zakończonej przebudowie poprawi się nie tylko dostęp do komunikacji w Zabrzu, ale również komfort mieszkańców – podkreśla wiceprzewodniczący rady dzielnicy Mikulczyce, Joachim Wienchor:

Łącznie, na zabrzańskie torowiska od poniedziałku [18.09.2023] wrócą cztery zawieszone wcześniej linie tramwajowe. Do Maciejowa zostanie też wydłużona linia numer 10.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama