107,6 FM

Ekumenizm życia. Spotkanie przedstawicieli Kościołów chrześcijańskich w Katowicach.

W środę 27 września na probostwie parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach odbyło się spotkanie przedstawicieli Kościołów chrześcijańskich działających na terenie archidiecezji katowickiej.

W spotkaniu wziął udział abp Adrian Galbas, bp Kościoła ewangelicko-augsburskiego Marian Niemiec oraz duchowni i pastorzy licznych Kościołów. Obecni byli także przewodniczący gminy żydowskiej i muzułmańskiej w Katowicach oraz członkowie Archidiecezjalnej Komisji ds. Ekumenizmu i Dialogu Międzyreligijnego.

Podczas spotkania ks. Adam Palion przedstawił plan wspólnie podejmowanych inicjatyw obejmujących wydarzenia o charakterze modlitewnym, kulturalnym i edukacyjnym. Ich ilość jest imponująca. Przewodniczący archidiecezjalnej komisji wymienił m.in. comiesięczną modlitwę za miasto Katowice i Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię, która odbywa się w salkach przy parafii św. Piotra i Pawła. Wśród innych inicjatyw o charakterze modlitewnym wskazał na zaplanowaną na 15 października modlitwę o pokój w bazylice w Panewnikach oraz międzyreligijne spotkanie modlitewne za prześladowanych. Omówiono także liczne inicjatywy kulturalne i edukacyjne, wśród nich konkursy plastyczne dla dzieci i młodzieży oraz „Akademię Ekumeniczną” – cykl wykładów organizowanych we współpracy z Biblioteką Śląską. Temat tegorocznych spotkań to Iskra Boga w sztuce.

Przedstawiając wszystkich uczestników spotkania ks. Palion podkreślił, że wydarzenia o charakterze ekumenicznym i międzyreligijnym w Archidiecezji Katowickiej nie ograniczają się jedynie do przeżywanego w całym Kościele Powszechnym Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan lecz obejmują liczne wydarzenia odbywające się przez cały rok.

Kalendarium wydarzeń ekumenicznych w Archidiecezji Katowickiej w roku akademickim 2023-2024.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama