107,6 FM

Seksualność darem Boga - teologia ciała Jana Pawła II

Przed nami VI Forum Rodziny z programem dla dorosłych i młodzieży.

Wydarzenie potrwa od 17 do 19 listopada w jezuickiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Prelegentami będą o. Marek Kowalcze OFM, propagator teologii ciała Jana Pawła, Magdalena Siemion, doktor filozofii, dziennikarka, autorka książki "Teologia ciała. Seks według Jana Pawła II cię wyzwoli", oraz Anna i Lucjan Marxowie, którzy poprowadzą Randkę Małżeńską (na to spotkanie obowiązują zapisy). Eucharystii w niedzielę 19 listopada o 12.30 będzie przewodniczył bp Sławomir Oder. Podczas tej Mszy nastąpi odnowienie sakramentalnych przyrzeczeń małżeńskich. Po zakończeniu liturgii przewidziane jest spotkanie z biskupem w kawiarence parafialnej.

W ramach forum odbędzie się także spotkanie dla młodzieży bytomskiego dekanatu z o. Kowalcze. Dla katechetów, nauczycieli i rodziców organizowane jest spotkanie we współpracy z Sekcją Szkolno-Katechetyczną gliwickiej kurii oraz Diecezjalnym Duszpasterstwem Nauczycieli i Wychowawców Diecezji Gliwickiej. Prowadzić je będzie M. Siemion, temat: "Teologia ciała Jana Pawła II odpowiedzią na kryzys tożsamości współczesnego człowieka". Spotkanie poprzedzi Msza św z kazaniem o. Kowalcze, a po wykładzie przewidziana jest dyskusja. Program dostępny jest na: forumrodziny.pl.

Forum jest inicjatywą osób świeckich, skupionych przy jezuickiej parafii w Bytomiu, i efektem współpracy duszpasterstwa małżeństw, Wspólnoty Trudnych Małżeństw "Sychar" oraz wolontariuszy z różnych grup.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama