107,6 FM

Archidiecezja Katowicka. Przygotowania do Światowego Dnia Ubogich

Trwają ostatnie przygotowania do 7. Światowego Dnia Ubogich. W obchody wyznaczonego na 19 listopada święta włącza się wiele organizacji i społeczników z naszego regionu.

Zbliża się 7. Światowy Dzień Ubogich. Z tej okazji w najbliższą niedzielę [19.11] w archidiecezji katowickiej przygotowano szereg wydarzeń, które w centrum uwagi stawiają osoby ubogie i potrzebujące. Mówi Wioletta Iwanicka-Richter ze Wspólnoty Dobrego Pasterza w Katowicach:

Centralne wydarzenia zaplanowano w Katowicach na placu przed dworcem kolejowym. W ustawionym tam namiocie ubodzy będą mogli zjeść ciepły posiłek, ale też porozmawiać i podzielić się swoją historią z innymi. Mówi ksiądz Łukasz Stawarz, dyrektor archidiecezjalnej Caritas:

- W wyjątkowy sposób Światowy Dzień Ubogich będzie przeżywać wspólnota Betlejem w Jaworznie – opowiada jej opiekun, ksiądz Mirosław Tosza:

Światowy Dzień Ubogich w Katowicach zwieńczy Eucharystia pod przewodnictwem arcybiskupa Adriana Galbasa, konferencja ojca Adama Szustaka oraz uwielbienie z Gospel Sound. Dokładny plan wydarzeń można znaleźć na stronie dzieńubogich.pl.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama