107,6 FM

Prezydent Biden: W spotkaniu z Xi dokonaliśmy prawdziwego postępu

Dokonaliśmy prawdziwego postępu - oznajmił w środę prezydent USA Joe Biden po spotkaniu z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem. Rozmowy przywódców i ich delegacji w San Francisco zakończyły się po ponad dwóch godzinach.

"Cenię rozmowę, którą przeprowadziłem dziś z przewodniczącym Xi, bo myślę, że najważniejsze jest, byśmy się jasno rozumieli, jak przywódca z przywódcą. Są krytyczne wyzwania globalne, które wymagają naszego wspólnego przywództwa. I dzisiaj dokonaliśmy prawdziwego postępu" - napisał Biden na portalu X.

Nie podał więcej szczegółów. Na wstępie spotkania z Xi powiedział jednak, że zamierza omówić z przywódcą Chin współpracę w kwestiach zmiany klimatu, sztucznej inteligencji i handlu narkotykami, a także rozmawiać o tym, jak nie dopuścić, by rywalizacja mocarstw przerodziła się w konflikt.

Szerzej prezydent USA ma odnieść się do spotkania podczas konferencji prasowej po 1 w nocy czasu polskiego (16 czasu lokalnego)

Jak przekazał Biały Dom, rozmowy liderów i ich delegacji w willi pod San Francisco zakończyły się o 13.35 czasu lokalnego, nieco ponad dwie godziny od ich rozpoczęcia.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama