107,6 FM

Śląskie. Policyjni „łowcy głów” zatrzymali Ukrainkę poszukiwaną czerwoną notą Interpolu za handel ludźmi

Śląscy policjanci, określani mianem „łowców głów” zatrzymali w Sosnowcu 56-letnią Ukrainkę, poszukiwaną na podstawie czerwonej noty Interpolu za handel ludźmi. Decyzją sądu w areszcie będzie czekała na ekstradycję do Ukrainy.

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób komendy wojewódzkiej w Katowicach ustalili, że poszukiwana często zmienia adres zamieszkania i ostatnio ukrywała się na terenie Sosnowca. Została zatrzymana na terenie magazynu jednej z firm kurierskich; była bardzo zaskoczona i nie stawiała oporu - podał we wtorek zespół prasowy śląskiej policji.

„Kobieta była poszukiwana na podstawie czerwonej noty Interpolu, wydanej przez sąd ukraiński o czyn p. 3 art. 149 kodeksu ukraińskiego, co jest odpowiednikiem polskiego art. 189a kodeksu karnego, traktującego o tzw. handlu ludźmi” - dodali śląscy policjanci.

56-latka została doprowadzona do Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, a następnie do Sądu Okręgowego w Sosnowcu, gdzie zastosowano wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Teraz będzie ona oczekiwała na proces ekstradycyjny do Ukrainy.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama