107,6 FM

Uniwersytet Śląski. Rusza rejestracja na Noc Biologów

W tym roku hasłem przewodnim spotkania jest "Tajemnica życia - od komórki do biosfery". Wśród wydarzeń zaplanowano m.in. pokaz nocnych łowców czy tworzenie łańcuchów pokarmowych.

Kolejna, już trzynasta, Ogólnopolska Noc Biologów odbędzie się 26 stycznia 2024. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15.30 w auli Wydziału Nauk Przyrodniczych UŚ przy ulicy Bankowej 9 w Katowicach.

"Zapraszamy do udziału w licznych spotkaniach z naukowcami, podczas których będzie można przeprowadzić eksperymenty odkrywające tajemnice życia na różnym poziomie, dowiedzieć się, czy możliwe jest życie bez organizmów genetycznie modyfikowanych, poznać od kuchni metodę edycji genomu, zrobić las w probówce, zobaczyć jak z komórki powstaje biosfera, a będzie to także okazja do poznania tajemnic zmysłu owadów oraz spotkania się ze zwierzętami egzotycznymi" - poinformowali przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego.

Formularz rejestracji i pełny program jest dostępny na stronie nocbiologow.pl, na niektóre z prelekcji wprowadzone jest ograniczenie wiekowe.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama