107,6 FM

Region. Rusza akcja „Bezpieczne ferie”

Więcej patroli na drogach i na stokach narciarskich oraz szczegółowe kontrole autokarów przewożących dzieci i młodzież – to elementy akcji “Bezpieczne ferie”, którą rozpoczęli śląscy policjanci.

Służby mundurowe z województwa śląskiego zainaugurowały akcję “Bezpieczne ferie”. To między innymi seria spotkań z dziećmi i młodzieżą dotyczących ostrożności w sezonie zimowym, zwiększona liczba patroli na stokach narciarskich oraz wzmożone kontrole autokarów. - Mówi Tomasz Bratek z Wydziału Ruchu Drogowego śląskiej policji:

Co roku podczas okresu ferii śląska drogówa kontroluje kilkaset autobusów i autokarów. Najczęstsze uchybienia to braki w dokumentacji, niesprawne oświetlenie pojazdu czy niepełne wyposażenie w środki bezpieczeństwa. Po raz siódmy mundurowi zapowiedzieli też konkurs plastyczny w ramach kampanii “Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. - Mówi Szymon Czysz z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji:

W akcję Bezpieczne Ferie włączają się nie tylko policjanci – serię pokazów ratowniczych przygotowali również śląscy strażacy. Towarzyszyły im spotkania z dziećmi dotyczące bezpieczeństwa zimą.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama