107,6 FM

Katowice. Wystartował Tydzień Trzech Kultur w ramach w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024

Tydzień Trzech Kultur kolejnym wydarzeniem w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. Od poniedziałku [26.02] w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii odbędzie się szereg spotkań, warsztatów i debat poświęconych chrześcijaństwu, islamowi i kulturze żydowskiej.

Nauka języka arabskiego i hebrajskiego, spotkania z wyznawcami różnych religii czy możliwość skosztowania oryginalnej marokańskiej herbaty. To tylko niektóre elementy Tygodnia Trzech Kultur, który jest kolejnym przystankiem w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. Od poniedziałku [26.02] wydarzenia skupią się głównie na sferach łączących chrześcijaństwo, islam i judaizm. Nie zabraknie też debat między przedstawicielami tych kultur. - Mówi kuratorka Tygodnia Trzech Kultur, Aniela Kucharska:

Będzie można też zajrzeć do miejsc ściśle związanych z każdą z tych religii - mówiła na antenie Radia eM Cecylia Tatoj z Uniwersytetu Śląskiego:

Na niektóre wydarzenia w ramach Tygodnia Trzech Kultur obowiązują zapisy przez stronę internetową Europejskiego Miasta Nauki. Tam można też znaleźć dokładny rozkład zaplanowanych wydarzeń.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama