107,6 FM

300 tys. pojazdów bez OC. Za brak polisy grożą kary i inne konsekwencje

Wraz ze wzrostem płacy wynagrodzeń, wzrosły stawek za komunikacyjne ubezpieczenie OC. Wynika to z zapisów ustawy. Są tacy, którzy nie decydują się na wykupienie polisy. Jakie grożą za to konsekwencje?

Ponad 300 tysięcy pojazdów w Polsce nie ma ważnego ubezpieczenia OC. Takie dane podaje Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny - instytucja nadzorująca ubezpieczenia.

Fundusz wypłaca też odszkodowania poszkodowanym w sytuacji gdy sprawca szkody nie ma OC. A są to kwoty niebagatelne - informuje Damian Ziąber, rzecznik prasowy Funduszu:

Każdy pojazd musi mieć ważną polisę ubezpieczenia OC - przypomina policja. Nawet taki , który jest niesprawny czy nieużywany - reguluje to odpowiednia ustawa.  Właściciele pojazdów bez OC muszą się liczyć z z poważnymi konsekwencjami - ostrzega Jadwiga Śmietana, rzecznik policji w Pszczynie:

A  te mogą sięgnąć kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych. Dodatkowo w przypadku jakiejkolwiek szkody, jej  sprawca  musi ponieść wszystkie wynikające ze szkody koszty poszkodowanego.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama