107,6 FM

Politechnika Śląska. Targi pracy zapoczątkowały Rok Edukacji Ekonomicznej

Politechnika Śląska włącza się w obchody Roku Edukacji Ekonomicznej. Na uczelni odbędzie się seria warsztatów, spotkań dla młodzieży i wykładów z Ekonomii. Pierwszym wydarzeniem są kończące się Targi Pracy, Przedsiębiorczości, Technologii i Dostępności.

Trwa stacjonarny dzień Inżynierskich Targów Pracy, Przedsiębiorczości, Technologii i Dostępności na Politechnice Śląskiej. Studenci i absolwenci mogą zapoznać się z ofertą firm i instytucji publicznych w Hali Ośrodka Sportu Politechniki w Gliwicach.

- Zainteresowanie taką formą poszukiwania pracy oraz stażu z roku na rok rośnie - przekonuje Dawid Mordarski, przewodniczący Samorządu Studenckiego Uczelni:

Tegoroczny dzień stacjonarny targów zgromadził 120 wystawców. Wydarzenie potrwa do godziny 15.00 [11.03].

Targi Pracy, Przedsiębiorczości, Technologii i Dostępności zapoczątkowały Rok Edukacji Ekonomicznej Politechniki Śląskiej. O tym, jak ważna jest edukacja ekonomiczna dla młodych, mówi Marek Gzik, wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego:

- Kolejnych inicjatyw możemy spodziewać się już niedługo - zapowiada rektor uczelni, Arkadiusz Mężyk:

Rok Edukacji Ekonomicznej ustanowiono z okazji 100-lecia reform Władysława Grabskiego, powstania Banku Polskiego oraz złotego. Obchody zainicjowało pięć organizacji, w tym Warszawski Instytut Bankowości i Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama