107,6 FM

Grzegorz Miketa: Zachęcamy rzemieślników, by wytrwali w trudnych czasach

- Zachęcamy rzemieślników, by wytrwali w trudnych czasach. Jeśli ktoś raz zdecyduje się zamknąć działalność, to najprawdopodobniej nie wróci już na ten rynek i znajdzie się ktoś na jego miejsce – mówił w Radiu eM Grzegorz Miketa, dyrektor naczelny Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

Grzegorz Miketa: Zachęcamy rzemieślników, by wytrwali w trudnych czasach
Radio eM

Z naszym porannym gościem rozmawialiśmy o trudnej sytuacji małych firm. Według danych, w ubiegłym roku złożono blisko 200 tys. wniosków o zakończenie jednoosobowej działalności gospodarczej. - Rzemieślnicy charakteryzują się wyjątkową wytrwałością. W ostatnich latach staraliśmy się jako Izba Rzemieślnicza dużą rolę przykładać do szkolenia naszych rzemieślników i zachęcać do tego, by wytrwali w trudnych czasach. Jeśli ktoś raz zdecyduje się zamknąć działalność, to najprawdopodobniej nie wróci już na ten rynek i znajdzie się ktoś na jego miejsce. Świat nie znosi próżni – mówił Grzegorz Miketa. Jak podkreślił, na rynku nadal jest zapotrzebowanie na fachowców-rzemieślników z konkretnymi umiejętnościami. - Zachęcamy uczniów, by wzięli pod uwagę szkołę zawodową, która nie zamyka  możliwości, by się kształcić dalej, ale po trzech latach mamy zawód w ręce – dodał gość Radia eM.

W najbliższą niedzielę w Katowicach odbędzie się XXIX Gala Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości. - Gala to manifest rzemiosła. Ma pokazać, że rzemiosło jest i ma się dobrze. Staramy się pokazać, że rzemiosło to nie tylko stare, wymierające zawody, ale również nowoczesne, innowacyjne. Chociażby fakt, że Izba w partnerstwie z powiatem wodzisławskim i Politechniką Śląską otwiera branżowe centrum umiejętności w dziedzinie robotyki. Rzemiosło się zmienia, dopasowuje do nowych czasów – mówił Grzegorz Miketa.

« 1 »