107,6 FM

Kobiór. Dom Pomocy Społecznej "Dobre miejsce" otwarty

Międzygminny Dom Pomocy Społecznej 'Dobre miejsce' w Kobiórze – wreszcie otwarty! Po wielu perypetiach prawnych udało się otworzyć miejsce, gdzie zamieszka 66-ciu seniorów z Tychów i okolic.

Mieszkańcy Tychów i Kobióra doczekali się otwarcia nowego DPS-u. Międzygminny Dom Pomocy Społecznej „Dobre miejsce” mieści się w Kobiórze, ale zanim został otwarty trwała batalia prawna dotycząca jego działalności. - Placówka wreszcie może służyć potrzebującym – mówi jej dyrektor, Paweł Grosman:

W 2017 roku Tychy kupiły ten budynek od archidiecezji katowickiej za blisko 10 mln złotych. Adaptacja na DPS pochłonęła kolejne 11 mln zł. Arcybiskup senior Wiktor Skworc za zadowoleniem poświęcił to miejsce:

Kobiór. Dom Pomocy Społecznej "Dobre miejsce" otwarty   Dom poświęcił abp senior Wiktor Skworc Agnieszka Skrzypczyk-Plaza / Radio eM

- To ważne dla nas wydarzenie – mówi Maciej Gramatyka, pełniący obowiązki prezydenta Tychów:

Eugeniusz Lubański, wójt Kobióra, przypomina, że między Tychami a Kobiórem zawiązał się związek i dzięki temu DPS mógł ruszyć:

W DPS-ie docelowo ma zamieszkać 66-ciu seniorów z Tychów i okolic. Pierwsi mieszańcy zamieszkają w nim na początku kwietnia.

Kobiór. Dom Pomocy Społecznej "Dobre miejsce" otwarty   Wnętrze Domu Pomocy Społecznej w Kobiórze Agnieszka Skrzypczyk-Plaza / Radio eM

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama