107,6 FM

Gen. Bogusław Pacek: Zachód przespał wielką szansę wsparcia Ukrainy

- Zachód przespał wielką szansę wsparcia Ukrainy – mówił w Radiu eM dyrektor Muzeum Wojska Polskiego, gen. Bogusław Pacek.

Gen. Bogusław Pacek: Zachód przespał wielką szansę wsparcia Ukrainy
Radio eM

Z naszym porannym gościem rozmawialiśmy o obecnej sytuacji Ukrainy. - Proszę zobaczyć, co się dzieje od Stanów Zjednoczonych po Europę. Ukraina otrzymuje szczątkowe rzeczy, nie mają z czego strzelać. Dziś Ukraina powoli jedzie na oparach. Zachód może jeszcze długo deklarować, ale jeżeli dalej tak będzie, to skończy się jego wielką kompromitacją i przegraną Ukrainy – mówił w Radiu eM gen. Bogusław Pacek. Czy zgodnie z doniesieniami mediów może być rozważany scenariusz, że Ukraina w zamian za stratę Donbasu i Krymu może zostać przyjęta do NATO? - Wiarygodna jest tylko pierwsza część tej informacji. Oby tylko skończyło się na stracie Donbasu i Krymu. Jestem przekonany, że chodzi o dużo większe straty – mówił gen. Pacek.

Pytaliśmy także o sytuację w Strefie Gazy. - Na razie nie ma mowy o rozejmie. To oczekiwanie ze strony społeczności międzynarodowej i Joe Bidena. To wycofywanie wojsk izraelskich z południa Strefy Gazy wskazuje na finalizowanie operacji w tej części. W mojej ocenie wskazuje to na kontynuację i dalsze działania. 33 tys. ofiar to jeszcze nie koniec – mówił gość Radia eM.

« 1 »