107,6 FM

Zabrze. II tura wyborów prezydenckich

Kto będzie prezydentem Zabrza? Czy startująca z własnego komitetu dotychczasowa prezydent Małgorzata Mańka-Szulik? A może Agnieszka Rupniewska z Koalicji Obywatelskiej? W niedzielę II tura wyborów prezydenckich.

W naszej przedwyborczej serii zaglądamy do Zabrza. Również w tym mieście czekamy na wyborczą dogrywkę. Będzie ona - w pewnym sensie - powtórką z 2018 roku. Także wtedy w II turze mierzyły się: rządząca miastem od 2006 roku prezydent Małgorzata Mańka-Szulik oraz jej kontrkandydatka Agnieszka Rupniewska.

Pierwsza tura tym razem należała do Agnieszki Rupniewskiej, która zyskała 27,5% poparcia. Małgorzata Mańka-Szulik mogła zaś liczyć na niecałe 22% i o włos pokonała trzeciego w pierwszej turze Kamila Żbikowskiego.

Zabrze. II tura wyborów prezydenckich   Agnieszka Rupniewska powalczy o fotel prezydenta Zabrze w II turze wyborów prezydenckich Marcin Iciek / Radio eM

Wśród pytań mieszkańców znalazły się: dalsze losy Górnika Zabrze, pomysły na harmonijny rozwój miasta a także rozwój małej architektury, w tym ławeczek:

Zabrzanie pytali również o kwestię porządku w mieście; przyszłość młodych oraz politykę mieszkaniową:

Wybory coraz bliżej, ale my odpytamy kandydatów jeszcze w dwóch miastach. Jutro będą to Tychy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama