107,6 FM

Koleje Śląskie: od soboty (27.04) obowiązek rezerwacji miejsc dla rowerów

Będzie obowiązek rezerwacji miejsc dla rowerów w Kolejach Śląskich. System ma ruszyć jeszcze przed weekendem majowym – w sobotę (27.04). Część rowerzystów krytykuje to rozwiązanie.

Koleje Śląskie ruszają z rezerwacją miejsc dla rowerów. System startuje w sobotę (27 kwietnia). Takie rozwiązanie zwiększy komfort wszystkich pasażerów i pozwoli uniknąć sytuacji, w której podróżny nie znajdzie miejsca na swój rower pomimo posiadania biletu na jego przewóz – przekonuje Bartłomiej Wnuk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich:

Ale nie wszystkim pasażerom pomysł przypadł do gustu:

Koleje Śląskie pracują nad uruchomieniem VeloCugu na linii Katowice – Wisła Głębce. To pociąg ze specjalną strefą rowerową, który wyjedzie na tory w naszym regionie 27 kwietnia. Wewnątrz znalazło się 36 miejsc do przewozu rowerów w poziomie, czyli w sposób, który niweluje niebezpieczeństwo ich zarysowania.

Specjalny pociąg ma kursować między innymi do Wisły i Zwardonia – mówi Tomasz Niedziela, wiceprezes zarządu Kolei Śląskich:

Jak na razie VeloCug zostanie wpisany do rozkładu przewoźnika do 8 czerwca, czyli do letniej korekty odjazdów. Okazjonalnie będzie wykonywał też kursy do Raciborza czy Tychów.

Na tory województwa śląskiego i nie tylko codziennie wyjeżdża ponad 460 pociągów Kolei Śląskich. Każdy ze składów posiada strefę rowerową, a w niej od 4 do 14 oznaczonych miejsc przygotowanych dla rowerzystów.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy