107,6 FM

Czy pozwolisz Mu się znaleźć?

Dopóki nie zrozumiesz, na czym właściwie polega relacja pomiędzy Dobrym Pasterzem a Jego owcą, to znaczy tobą, dopóty błąkał się będziesz po bezdrożach i plątał w zarośla.

J 10, 11-18

Jezus powiedział:
«Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; najemnik ucieka, dlatego że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach.

Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej zagrody. I te muszę przyprowadzić, i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz.

Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je znów odzyskać. Nikt Mi go nie zabiera, lecz Ja sam z siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca».

 

Czy w XXI wieku ludzie potrzebują pasterzy? Nie, nie potrzebują, a przynajmniej tak im się wydaje. Potrzebują, owszem, miłości, przyjaciół, kolegów i koleżanek, ba – nawet niekiedy przyznają, że potrzebują trenerów personalnych i coachów, ale pasterzy nie. I choć ci coachowie, jak personalni trenerzy dość mocno ingerują w ich życie, relacją pasterską nazwać tego się nie da. Bo pasterz oddaje życie za owce, a coach i personalny trener na owcach zarabia, nawet jeśli robi to profesjonalnie. Nie ma w tym nic złego, choć brak zapotrzebowania na Pasterza w życiu człowieka XXI wieku jest bardzo niepokojący. Ktoś, kto przechodzi przez ciemną dolinę i nie wie, że Pasterz kroczy obok niego, ostatecznie bardzo szybko kończy w smutku i poczuciu osamotnienia. Jezus chce temu zapobiec i – co najważniejsze – potrafi to zrobić: Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Dopóki nie zrozumiesz, na czym właściwie polega relacja pomiędzy Dobrym Pasterzem a Jego owcą, to znaczy tobą, dopóty błąkał się będziesz po bezdrożach i plątał w zarośla. On oczywiście pozostawi całą resztę swoich owiec i pójdzie cię szukać. Czy pozwolisz Mu się znaleźć?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..