107,6 FM

Abp Adrian Galbas o nominacji bp Artura Ważnego: nasze modlitwy przyniosły piękny owoc

Bp Artur Ważny został mianowany na biskupa diecezji sosnowieckiej. - Bardzo się cieszę z tej decyzji. Nasze modlitwy o wybór biskupa przyniosły piękny owoc – napisał abp Adrian Galbas, dotychczasowy administrator apostolski w komunikacie skierowanym do diecezjan.

Biskup Artur Ważny, dotychczasowy biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej, został mianowany przez papieża Franciszka na biskupa diecezji sosnowieckiej. Ogłosiła to dziś Nuncjatura Apostolska w Polsce.

Bp Artur Ważny zastąpi tym samym abp. Adriana Galbasa, który pełnił funkcję administratora apostolskiego sede vacante tej diecezji. Abp Galbas napisał z tej okazji list do diecezjan.

„Bardzo się cieszę z tej decyzji. Nasze modlitwy o wybór biskupa przyniosły piękny owoc” –  napisał abp Adrian Galbas. „Ks. bp Artur jest bardzo oddany dwom sprawom: ewangelizacji i formacji, zwłaszcza formacji duchownych. Obie są bardzo aktualne i potrzebne w diecezji sosnowieckiej. Diecezja zyskuje więc odpowiedniego i odpowiedzialnego Pasterza, który – czego jestem pewien – pokocha ją całym sercem i odda się jej bez reszty” – dodał abp Galbas.

Poniżej cała treść listu:

Abp Adrian Galbas o nominacji bp Artura Ważnego: nasze modlitwy przyniosły piękny owoc  

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama