107,6 FM

Marcin Sypniewski: Żołnierz ma mieć prawo do użycia broni wobec osób atakujących polską granicę

- Nadal nie ma takiego nastawienia; żołnierze nie odczuwają przyzwolenia na użycie wszystkich dostępnych środków w celu odparcia ataków na polską granicę - mówił na antenie Radia eM polityk Konfederacji, Marcin Sypniewski.

Marcin Sypniewski: Żołnierz ma mieć prawo do użycia broni wobec osób atakujących polską granicę
Radio eM

Sekretarz Konfederacji przedstawił stanowisko tej partii w sprawie sytuacji na wschodniej granicy kraju. - Powinniśmy po pierwsze zezwolić na cofanie nielegalnych imigrantów, czyli na "pushbacki" i w ogóle się nie zajmować podstawami ich legalności (...) a po drugie żołnierze powinni mieć prawo do użycia broni wobec osób, które atakują polską granicę - mówił Gość Radia eM.

Pochodzący z Bydgoszczy Marcin Sypniewski otwiera listę Konfederacji w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jak sam przyznał, "europoseł reprezentuje cały kraj a nie tylko region" a polską ordynację wyborczą ocenił jako "nieco sztuczną" i "zagmatwaną". Wśród swoich priorytetów wymienił "powstrzymanie zielonego ładu" oraz hasło "polska złotówka, wolna gotówka". Jak przyznał, oznacza to bronienie polskiego złotego oraz sprzeciw wobec ograniczenia płatności gotówką. Postulaty te wchodzą w skład "Piątki Konfederacji do Parlamentu Europejskiego". Ugrupowanie Marcina Sypniewskiego postuluje "zatrzymanie napływu nielegalnych imigrantów", "zablokowanie unijnych podatków" a także prymat polskiego prawa nad regulacjami unijnymi.

« 1 »