107,6 FM

Daniel Muc: 42% dziewczyn i 25% chłopców poprawnie wykonało w Katowicach testy sprawnościowe

- 42% dziewczyn i 25% chłopców poprawnie wykonało w Katowicach testy sprawnościowe – mówił w Radiu eM Daniel Muc, dyrektor katowickiego MOSiRu.

Daniel Muc: 42% dziewczyn i 25% chłopców poprawnie wykonało w Katowicach testy sprawnościowe
Radio eM

Jeszcze przed wakacjami w Katowicach przeprowadzono testy sprawnościowe FMS wśród ponad 700 uczniów. Wykazały one m.in., że 30 % badanych ma nadwagę. Poprawnie ćwiczenia wykonało 42% dziewczyn i 25% chłopców. - Zależało nam, by każdy konkretny rodzic dostał sygnał, co robi dobrze, a co źle. Rodzice, którzy sami uprawiają sport nie pozwalają na zwolnienia z WF-u i zachęcają do aktywności. Są też rodzice, dla których sport nie jest ważny i taki sygnał wydaje nam się istotny – mówił Daniel Muc. - Odzew ze strony rodziców był bardzo pozytywny. Było sporo telefonów, żeby dopytać o ich sytuację. Być może zbadamy w przyszłości, jak będą realizowali te wnioski – powiedział dyrektor MOSiR-u.

Gość Radia eM wymienił również możliwości aktywnego spędzania czasu w Katowicach w czasie wakacji. - Na pewno możemy zaprosić na nasze baseny. Mamy też wodne place zabaw, są to cztery obiekty na terenie miasta - najwięcej w aglomeracji. Są też bezpieczne miejsca dla kąpieli – tam, gdzie ratownicy MOSiR-u pilnują bezpieczeństwa jak Dolina Staw w ramach Doliny Trzech Stawów, południowa plaża na Morawie czy Starganiec. Mamy też boiska MOSiR-u czy stadion lekkoatletyczny przy ul. Asnyka – mówił Daniel Muc.

« 1 »