107,6 FM

Nadkom. Bratek: Kierowcy, pasażerowie, piesi i rowerzyści są wśród ofiar wypadków drogowych w regionie

- Kierowcy, pasażerowie, piesi i rowerzyści są wśród ofiar wypadków drogowych w regionie - mówił w Radiu eM nadkom. Tomasz Bratek z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji.

Tomasz Bratek: Kierowcy, pasażerowie, piesi i rowerzyści wśród ofiar wypadków w regionie
Radio eM

Jak zwykle w czasie wakacji policja opublikowała na swojej stronie i w mediach społecznościowych mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. - Jeśli chodzi o woj. śląskie, to kierowcy, pasażerowie, piesi i rowerzyści niestety znajdują się na tej mapie - mówił gość Radia eM. Dodał też, że w woj. śląskim można mówić o drogach, które są bardziej niebezpieczne od innych. - Stale zwracamy uwagę na drogi, gdzie można rozwijać największe prędkości, jak główne arterie woj. śląskiego, czyli autostrady A1 i A4. To, co jest bolączką naszych autostrad, to sytuacje, gdy dochodzi do zdarzenia drogowego. Czasem już kolizja drogowa rodzi poważniejsze skutki, gdy powstaje zator, zwalniamy, hamujemy i na skutek tego dochodzi do poważniejszego zdarzenia - powiedział nadkom. Tomasz Bratek.

Gość Radia eM wymienił też główne przyczyny wypadków. - Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niezachowanie odpowiedniej odległości od pojazdu poprzedzającego, a na trzecim miejscu prędkość. Ale też zapewne nie doszłoby do zdarzenia polegającego na nieustąpieniu pierwszeństwa przejazdu, gdyby obie strony jeździły z taką prędkością, jaka obowiązuje - powiedział funkcjonariusz.

« 1 »