107,6 FM

Paulina Cius-Górska: Jesteśmy idealnym miejscem, by pokazać region w pigułce

- Jesteśmy idealnym miejscem, by pokazać region w pigułce – mówiła w Radiu eM Paulina Cius-Górska, dyrektor Muzeum „Górnośląskiego Parku Etnograficznego” w Chorzowie.

Paulina Cius-Górska: Jesteśmy dobrym miejscem, by pokazać region w pigułce
Radio eM

W porannym programie Radia eM mówiliśmy o letnich atrakcjach Muzeum „Górnośląskiego Parku Etnograficznego”. - Można do nas przyjść i odpocząć po pracy. Niektórzy też pytają, co zrobić z rodziną, która przyjeżdża do naszego regionu. Jesteśmy idealnym miejscem, by pokazać region w pigułce. Nasza ekspozycja pokazuje jego różnorodność – mówiła Paulina Cius-Górska.

Pytaliśmy też o wakacyjne atrakcje dla dzieci. - W najbliższą niedzielę, 14 lipca, mamy kolejny etnospacer i zabierzemy wszystkich do chaty zielarki. Opowiemy jak zbierano zioła i co z nich robiono. Oprócz tego, dzieci będą mogły wykonać zielnik własnoręcznie i zabrać go do domu. Następna niedziela, 21 lipca, to kolejny etnospacer. Mamy w tym czasie spotkanie z garncarzem i będzie można wykonać własnoręcznie podkładkę z gminy samoutwardzalnej. To gratka nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych – mówiła nasza rozmówczyni.

Na czas wakacji Muzeum planuje też dwa duże wydarzenia. 28 lipca odbędzie się Jarmark Produktów Tradycyjnych, a 25 sierpnia impreza „O zbożach, chlebie i ziołach”.

« 1 »