publikacja 13.08.2025 15:00
Katowice mają nadzieję powrócić na mapę dużych wydarzeń e-sportowych. Miasto zapowiedziało, że w październiku przyszłego roku (2026) w Spodku odbędą się finały sezonu ESL Pro League.
Do Spodka wróci rywalizacja e-sportowa. Katowicki obiekt będzie gospodarzem finałów sezonu ESL Pro League. Do Spodka przyjedzie osiem najlepszych światowych drużyn, walczących o nagrody z puli miliona dolarów.
Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu miasto utraciło - na rzecz Krakowa - prawa do bycia gospodarzem Intel Extreme Masters. Ogłoszona właśnie impreza ma wypełnić tę lukę. Mówi prezydent miasta, Marcin Krupa:
Aleksander Szlachetko z grupy ESL przyznaje, że wybór Spodka był podyktowany między innymi... rozczarowaniem wielu kibiców po przenosinach imprezy Intel Extreme Masters - z Katowic do Krakowa:
Zapowiedziana impreza ma się odbyć w październiku przyszłego roku (2026).
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07