Biegną, tworząc flagę narodową

Tomasz Gołąb

dodane 11.11.2015 12:31

O godz. 11.11 z okolic Ronda Radosława wystartował XXVII Bieg Niepodległości, w tym roku poświęcony Danucie Siedzikównie "Ince".

15 tys. medali przygotowano dla tych, którzy ukończą Bieg Niepodległości

O 11.11 z okolic Ronda Radosława wystartował XXVII Bieg Niepodległości, w tym roku poświęcony Danucie Siedzikównie "Ince". Ubrani w białe i czerwone koszulki uczestnicy, biegnąc, tworzą "żywą" flagę narodową. Bieg objął honorowym patronatem IPN.

Przed godz. 11 na dystansie 1 918 metrów, czyli "Mili Niepodległości", po raz pierwszy pobiegli gimnazjaliści z 20 szkół w całej Polsce, tworząc Młodzieżową Ligę Niepodległości. W finałowym biegu festiwalu Mili Niepodległości (1918 m) zwyciężyli Antonina Król z Sierakowic i Piotr Klejnich z Wartkowic w woj. łódzkim.

10-kilometrową trasę najszybciej spośród 15 tys. osób pokonali z kolei Iwona Lewandowska (Vectra Włocławek) i Łukasz Parszczyński (KS Podlasie Białystok) .

Biegowi kibicował również w samochodzie Packard z 1930 roku Józef Piłsudski, odgrywany przez Mirosława Macińskiego, porucznika Związku Piłsudczyków z Ciechanowa.