Wikary strzela bramkę, proboszcz komentuje

kc /inf. prasowa

publikacja 02.07.2017 21:22

Charytatywny mecz rozegrano na boisku LKS Dragon Rusinowice.

Wikary strzela bramkę, proboszcz komentuje Zawodnicy z organizatorem meczu ks. Kazimierzem Tomasiakiem Archiwum parafii Rusinowice

Drużyna Oldbojów Dragona Rusinowice zmierzyła się z drużyną OSP Rusinowice. Mecz zakończył się sprawiedliwie - remisem 2:2, wedle życzenia Wójta Zbigniewa Seniowa z Koszęcina, który rozpoczął spotkanie.

Organizatorem rozgrywek był ks. Kazimierz Tomasiak, wikary parafii w Rusinowicach, który zagrał w obu drużynach po jednej połowie, strzelając jedną z bramek dla Oldbojów.

Komentatorem był ks. proboszcz Franciszek Balion, który bardzo dobrze zna się na piłce, sam kiedyś grał wyczynowo. W przerwie meczu tradycyjnie odbył się konkurs rzutów karnych dla dzieci, który zorganizował Zygmunt Gmyrek, prezes miejscowego klubu.

Wikary strzela bramkę, proboszcz komentuje   Przy mikrofonie ks. proboszcz Franciszek Balion Archiwum parafii Rusinowice

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem - według organizatorów pojedynek obejrzało ponad 500 osób z parafii i Ośrodka dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach. Wygrały dzieci z parafii.

Dochód z imprezy przeznaczono na półkolonie dla setki dzieci i młodzieży, które od lat organizuje parafia Znalezienia Krzyża Świętego w Rusinowicach. Od poniedziałku weźmie w nich udział sto osób. W kwietniu Caritas parafialna na ten cel zorganizowała zbiórkę złomu Zebrano wtedy 5 ton.

Wikary strzela bramkę, proboszcz komentuje   Na boisko zaproszono także dzieci Archiwum parafii Rusinowice