28.2.2018 Adam Gawęda: ratowaliśmy górnictwo przed upadłością

Sylwester Strzałkowski

dodane 28.02.2018 08:30

Najpóźniej do końca marca potrwa rozpatrywanie i weryfikowanie wniosków o wypłatę deputatów węglowych – mówi w Radiu eM senator Adam Gawęda.

  Józef Wolny /Foto Gość senator Adam Gawęda
We wtorek (27 lutego) wieczorem Sejmowa Komisja do spraw Energii i Skarbu Państwa obradowała w sprawie wykonania ustawy o rekompensacie za utracone prawo do bezpłatnego węgla dla emerytów górniczych.
- Ta sprawa nie powinna nas dzielić, raczej powinna łączyć. A jeśli zostają środowiska, nad którymi trzeba się pochylić i wypracować rozwiązania, to nie dlatego, że rząd o nich zapomniał - podkreślał wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski i dodawał z naciskiem: - Nie ma tu niestety rozwiązań sprawiedliwych, jest tylko minimalizacja krzywdy, którą wyrządzono. Myśmy nic nikomu nie zabierali!
Komentując w „Rozmowie poranka” Radia eM tę debatę w komisji sejmowej, senator PiS Adam Gawęda mówił: - Najpierw ratowaliśmy górnictwo przed upadłością, dopiero w następnym etapie zastanawialiśmy się, jak rozwiązać trudny społeczny problem zaległych rekompensat górniczych.
Senator zwrócił uwagę, że wypłatę deputatów wstrzymano w latach 2010-2015, czyli za rządów poprzedniej koalicji.

Tagi: